O nas

O nas

Galeria 2 Światy to  miejsce  spotkań ze sztuką i miejsce spotkań ludzi sztuki.

 

Otwarci na znaki czasu i drgania współczesności  wspólnie  tworzymy przestrzeń wolności, rozmowy, poszukiwań artystycznych i filozoficznych.

Prezentujemy prace zaprzyjaźnionych z galerią artystów: obrazy, grafiki, rysunki, kaligrafie, instalacje, formy teatralne, muzyczne,  permormance i Street Art.

Edukacja artystyczna jest ważną częścią naszej aktywności. Prowadzimy warsztaty, konwersatoria,  rezydencje artystyczne, projekty społeczne. Jesteśmy Pracownią Obrazu i Słowa, otwartą  i gościnną – po sąsiedzku.

 

Na różne sposoby praktykujemy obecność sztuki w przestrzeni miasta, szczególnie na placach i ulica krakowskiego Kazimierza, miejsca w którym mieszkamy i pracujemy.

Dziedzictwo żydowskiego życia i kultury jest również naszym dziedzictwem. W świecie cywilizacyjnych kryzysów budujemy delikatne nici porozumienia, jak mówił Czesław Miłosz, budujemy  „tkankę łączną”.

Język sztuki jest dla nas uniwersalnym językiem budowania relacji. Wierzymy, że kultura jest  „tkanka łączną”  każdej wspólnoty. Textus connectivus.

O nas

Zdjęcie galerii  Klaudia Kot fotografia